Tvrdší ortopedická matrace Biogreen XXL, 180×200 cm, výška 25 cm, 170 kg, studená pěna, 7 let záruka

26390 Kč

Termín expedice ( old ) 20-30 dní, Místo určení studentský pokoj, Místo určení ložnice, Místo určení hotelový pokoj, Typ matrace studená pěna, Počet zón 7, Značka / řada spaní Materasso, Tuhost matrace tvrdší, Délka záruky 6 let a více, Tuhost matrace střední až tvrdší, Určení matrace Pro dospělé, Určení matrace Pro studenty

Tvrdší ortopedická matrace Biogreen XXL, 180×200 cm, výška 25 cm, 170 kg, studená pěna, 7 let záruka

Ortopedická matrace BIOGREEN  XXL patří mezi 25 cm vysoké oboustranné matrace s nosností do 170 Kg.  Jádro matrace je pevné, vyztužené zátěžovou pěnou Nightfly. Povrchové vrstvy z obou stran tvoří odolná zátěžová studená HR pěna rozdílných tuhostí. Matraci Biogreen XXL můžeme doporučit pro muže i ženy, kteří hledají vysoce kvalitní ortopedickou tvrdší matraci, nebo pro všechny uživatele vyšší váhové kategorie nad 100 Kg. Kvalita použitých pěn umožňuje u této matrace nabídnout 7 letou záruku na proležení jádra.

Systém hříbkovitých průřezů matrace dokonale odvádí vlhkost z povrchu a efektivně změkčuje citlivou oblast ramen a nohou. Skvěle kopíruje křivky těla a napomáhá účinné regeneraci během spánku. Matrace Biogreen XXL je vhodná na lamelové rošty a laťové rošty v rámu, bezproblémů lze také použít na polohovací či motorové rošty. Špičkový potah Oliva jistě ocení nejen alergici.

Ortopedický FLEX systém – regenerace a uvolnění

Matrace Biogreen XXL v sobě ukrývá moderní fyziologický systém pro regeneraci těla a uvolnění páteře.

Podélné prořezy v povrchových vrstvách zmírňují otlačení a špatné prokrvení citlivých částí těla. Vnitřní prořezy hříbkového tvaru odvádí vlhkost z matrace a efektivně změkčují citlivou oblast ramen a nohou. Zjednodušeně tyto hříbkové prořezy pomáhají udržet v matraci zdravé prostředí.

Díky vlnkovému tvarování jádra je zajištěna důležitá opora pro záda ležící osoby. Sedmizónové tvarování má zase za úkol dokonale kopírovat křivky těla.

Jednotlivé vrstvy matrace jsou k sobě připevněny pomocí speciálního ekologického lepení na vodní bázi.

Složení matrace Biogreen XXL = skvělá tuhost

Matrace Biogreen XXL patří mezi oboustranné matrace o celkové výšce včetně potahu ca 25cm.  Nosné jádro matrace ( šedá barva ) je vyrobeno z ca 3 cm vysoké nosné pěny Nightfly vyráběné speciální vodní vypěňovací metodou.

Střední vrstvu matrace tvoří 3-5 cm vysoká vrstva pěny Lavender, napuštěná výtažky z Levandule. Aromaterapie této vůně má pozitivní vliv na tělo, uvolňuje napětí a příznivě půsoubí při různých bolestech hlavy. Vrstva pěny Lavender skvěle reaguje na tlak čímž optimalizuje jeho rozložení.

Z jedné strany je na povrchu matrace ca 4-6 cm vysoká hnědá vrstva HR studené pěny Biogreen o hustotě 40 kg/m3, s povrchovým fyzio profilováním ( systém již popsán výše ).

Z druhé strany matrace se nachází ca 4-6 cm vysoká zelená vrstva HR studené pěny Biogreen o vysoké hustotě 45 kg/m3, s povrchovým fyzio profilováním.

Potah Oliva působí skvěle na pokožku

Potah Oliva využívá jedno z nejúčinějších přírodních léčiv – výtažky z olivového oleje. Díky těmto mikrokapsulím v potahu se zpomaluje proces stárnutí pokožky spícího člověka a omezuje se tvorba vrásek. Oliva je vlastně takový kosmetický přípravek, který na nás působí po celou dobu našeho klidného a hlubokého spánku.

Složení potahu je navrženo tak, aby ulehčilo dýchání celým povrchem pokožky a přebíralo od ní přebytečné teplo a vlhkost. Zvolení tohoto potahu u matrace Biogreen XXL je také z důvodu  zajištění optimálního tepelného komfortu.

Potah Oliva je prošitý PES vláknem v gramáži 300 g/m3. Potah lze prát na 60°C v běžné pračce a je rozepíntalený pomocí zipu na 2 samostatné poloviny. Je vhodný také pro alergiky.

​Manipulace, vybalení matrace

Manipulace s matracemi Biogreen XXL je velmi jednoduchá. Matrace se dodává v celku, tj rozměr přepravního balení je stejný jako rozměr matrace – např. 180x200x25 cm. Hmotnost matrace při tomto rozměru je ca 24 kg. Matrace je zabalena ve dvou pevných igelitových obalech, které ji chrání proti znečištění při přepravě. Po vybalení z obalu je možno matraci ihned používat.

Test matrace Biogreen XXL při ležení a spánku

Matraci Biotherm jsme uživatelsky otestovali ve dvojici – muž o hmotnosti 125 kg a žena o hmotnosti 70 kg (odborný fyzioterapeut). Celkový dojem při ležení na této matraci je takový, že máte pod sebou opravdu vysokou tvrdší matraci, která se nebojí absorbovat jakoukoli vysokou zátěž.

Ačkoli patří tato matrace mezi tvrdší, strana s hnědou studenou pěnou je pocitově o něco měkčí a při tělesné zátěži se více tvaruje a přizpůsobuje tělu. Tato strana bude vhodná při poloze spánku na boku. Na straně se zelenou studenou pěnou se také leží dobře. Matrace je z této strany opravdu hodně tuhá a bude skvěle vyhovovat při poloze spánku na břichu a na zádech.

Závěrem lze tedy konstatovat, že matrace je ideální spíše pro těžší uživatele s hmotností nad 90kg. Spokojené však budou i lehčí osoby s požadavkem na tvrdší spaní.

Technické údaje:

rozměr matrace: 180 x 200 cm
výška matrace: ca 25 cm
nosnost: 170 kg
tvrdost na stupnici 1-5: 4/5
vyrobeno na Slovensku
Záruka 2 roky – prodloužená záruka na proležení jádra 7 let

Výrobce MATERASSO
Termín expedice ( old ) 20-30 dní
Místo určení studentský pokoj
Místo určení ložnice
Místo určení hotelový pokoj
Typ matrace studená pěna
Počet zón 7
Značka / řada spaní Materasso
Tuhost matrace tvrdší
Délka záruky 6 let a více
Tuhost matrace střední až tvrdší
Určení matrace Pro dospělé
Určení matrace Pro studenty