Tvrdší matrace CAPRI 120×200, s línou pěnou a kokosem, 22 cm

10480 Kč

Český výrobek ano, Termín expedice ( old ) 7-14 dní, Rozměr 120×200 cm, Místo určení studentský pokoj, Místo určení ložnice, Místo určení hotelový pokoj, Typ matrace líná paměť. pěna, Typ matrace PUR pěna, Počet zón 7, Délka záruky 3 roky, Značka / řada matrace Dřevočal, Tuhost matrace tvrdší

Tvrdší matrace CAPRI 120×200, s línou pěnou a kokosem, 22 cm

Zdravotní matrace CAPRI patří mezi tvrdší partnerské oboustranné matrace. Jádro matrace je pevné, vyztužené kvalitní kokosovou deskou. Měkčí povrchovou stranu tvoří líná paměťová pěna, druhá strana povrchu je tužší.

Matraci Capri o rozměru 120×200 cm a výšce 22 cm můžeme doporučit pro muže i ženy vyšší váhové kategorie nebo pro všechny uživatele s požadavkem na tvrdší matraci s paměťovou pěnou. Díky kvalitnímu potahu, pratelnému na 60°C  je také matrace vhodnou volbou pro alergiky.

 

Manipulace, vybalení matrace

Matrace se dodává v celku, rozměr přepravního balení je stejný jako rozměr matrace – tj. 120x200x22 cm. Hmotnost matrace při tomto rozměru je ca 20 kg. Matrace je zabalena ve dvou pevných igelitových obalech, které ji chrání proti znečištění při přepravě. Po vybalení z obalu je možno matraci ihned používat.

Potah matrace – skvělý na dotek

Matrace Capri je vyráběna se snimatelným a pratelným potahem Aloe Vera. Jedná se o svěží potah s ochrannou povrchovou úpravou vláken. Celý potah je pečlivě prošitý dutým vláknem. Gramáž potahu je 200g/m2, složení je 100% PES.

Potah Aloe Vera je hladký a velmi příjemný na dotek. Potah je možné rozepnout na 2 samostatné poloviny a prát v pračce na 60°C.

Jádro matrace je pevné

Matrace Capri patří mezi vyšší dvoutvrdostní matrace o celkové výšce včetně potahu ca 22cm. Jádro matrace je vyrobeno z ca 6 cm vysoké Medifoam pěny s vysokým stupněm tuhosti  (modrá vrstva) a z cca 1,5 cm silné kvalitní kokosové desky.

Z jedné strany je na povrchu matrace ca 4,5 cm  vysoká vrstva líné paměťové pěny, tvarované do masážních nopů v sedmi zónách. Druhá povchová strana je tvořena cca 8cm silnou vrstvou Medifoam pěny.  Masážní profilace zde rovněž zaručuje optimální prokrvení pokožky a relax celého těla.

Test komfortu při ležení a spánku

Matraci Capri jsme důkladně uživatelsky otestovali ve dvojici osob o hmotnosti 98kg a 65kg (odborný fyzioterapeut).

Obě strany matrace jsou pocitově celkově tvrdší.  Oranžová strana s línou paměťovou pěnou však povrch matrace dobře změkčuje a především při poloze ležení na boku se ideálně tvaruje a přizpůsobuje tělu.

Na straně s pevnou profilovanou pěnou Medifoam ( růžová ) lze cítit celkově větší tuhost a tvrdost této strany. Tato strana bude ideální spíše pro uživatele požadující pevnější podporu. Příjemně se na této straně leželo v poloze na břichu nebo na zádech.

Pocitově lze tedy konstatovat, že matrace Capri  je ideální spíše pro těžší uživatele s hmotností nad 90kg. Spokojené však budou i lehčí osoby s požadavkem na tvrdší spaní.

Technické údaje:

rozměr: 120×200 cm
počet zón: 7
výška matrace s potahem: cca 22 cm
nosnost: 130 kg
tvrdost na stupnici 1-10: 7/8
vyrobeno v ČR
Záruka 2 roky – prodloužená záruka na proležení jádra 3 roky – viz. návod k užití.

Výrobce
Český výrobek ano
Termín expedice ( old ) 7-14 dní
Rozměr 120×200 cm
Místo určení studentský pokoj
Místo určení ložnice
Místo určení hotelový pokoj
Typ matrace líná paměť. pěna
Typ matrace PUR pěna
Počet zón 7
Délka záruky 3 roky
Značka / řada matrace Dřevočal
Tuhost matrace tvrdší