Matrace S paměťovou pěnou

V této kategorii najdete matrace s paměťovou pěnou, které se dokonale přizpůsobí vašemu tělu a zaručí vám dokonalý spánek. Vyberte si z různých velikostí a tvrdostí a užijte si pohodlný a zdravý spánek.

Vyberte si správnou matraci s paměťovou pěnou

Při výběru matrace s paměťovou pěnou je důležité zohlednit vaše individuální potřeby a preference. Pokud trpíte bolestmi zad, je vhodné vybrat matraci s větší tvrdostí, která zajistí správnou oporu páteře. Pokud máte rádi měkké matrace, zvolte model s nižší tvrdostí, který bude pro vás pohodlný a přizpůsobí se vašemu tělu.

Dalším faktorem, který je třeba zohlednit, je váha a postava. Pokud jste těžší nebo máte větší postavu, může být pro vás vhodnější matrace s vyšší hustotou pěny, která bude lépe odolávat deformaci. Naopak menší postavy se mohou cítit pohodlněji na matracích s nižší hustotou pěny.

Jak správně pečovat o matraci s paměťovou pěnou

Matrace s paměťovou pěnou jsou velmi odolné a mají dlouhou životnost, ale je důležité o ně správně pečovat, aby vám sloužily co nejdéle. Pravidelně je proto otáčejte a obracíte, aby se rovnoměrně opotřebovávaly. Ideální je to dělat alespoň jednou za čtvrt roku.

Dále je vhodné matraci pravidelně větrat a čistit. Pokud se na ní hromadí prach a nečistoty, může to vést k alergiím a dalším zdravotním problémům. Matraci lze čistit vysavačem nebo mokrou utěrkou s mírným mýdlovým roztokem. Pokud se na matraci vyskytne skvrna, je třeba ji co nejdříve odstranit, aby se nevsákla do pěny a nezpůsobila trvalé poškození.