Matrace dle tvrdosti

V této kategorii naleznete matrace různých tuhostí, které jsou přizpůsobeny vašim potřebám a preferencím. Vyberte si tu správnou tvrdost matrace pro zdravý a kvalitní spánek.

Matrace pro každého - jak si vybrat správnou tvrdost?

Při výběru matrace je důležité zohlednit nejen materiál a rozměry, ale také tvrdost. Každý člověk má jiné preference a potřeby, proto je třeba vybrat matraci, která bude vyhovovat právě vám. Jak tedy určit správnou tvrdost matrace?

Nejlepší je vyzkoušet si matrace přímo v obchodě. Pokud to není možné, můžete se řídit následujícími zásadami: Pokud jste lehký člověk nebo spíte na boku, měla by matrace být měkká. Pokud vážíte více nebo spíte na zádech, volte středně tvrdou matraci. Pokud máte problémy s páteří nebo spíte na břiše, je vhodná pevná matrace.

Různé tvrdosti matrací - jaký je rozdíl?

Matrace se vyrábějí v různých tvrdostech, které jsou označovány stupnicí od 1 do 10, kde 1 je nejměkčí a 10 nejpevnější. Rozdíl mezi jednotlivými tvrdostmi spočívá v množství a tvrdosti vrstev v matraci.

Při výběru matrace je třeba zohlednit nejen vaše preference, ale také vaši postavu a zdravotní problémy. Pokud máte problémy s páteří, je vhodné zvolit pevnější matraci. Pokud vám vadí tvrdší matrace, můžete zvolit měkčí matraci s větší vrstvou paměťové pěny, která se přizpůsobí vaší postavě a zároveň bude dostatečně podpůrná.