Matrace dle složení

V této kategorii naleznete matrace různých složení, které se liší vlastnostmi a využitím. Nabízíme matrace s pěnovým jádrem, pružinové matrace, matrace s paměťovou pěnou a další. Vyberte si tu správnou matraci pro svůj zdravý a pohodlný spánek.

Různé druhy matrací dle složení

Matrace z pěnového materiálu

Matrace z pěnového materiálu jsou velmi oblíbené díky své cenové dostupnosti a pohodlnosti. Tyto matrace jsou vyrobeny z různých druhů pěny, jako například z latexové pěny nebo z paměťové pěny. Latexová pěna je velmi pružná a dokáže se přizpůsobit tvaru těla, což zajišťuje vysokou kvalitu spánku. Paměťová pěna naopak reaguje na teplotu těla a dokáže se přizpůsobit tvaru těla.

Matrace s pružinovým jádrem

Matrace s pružinovým jádrem jsou vyrobeny z kovových pružin, které jsou obaleny vrstvou pěny a textilu. Tyto matrace jsou velmi odolné a poskytují vysokou podporu těla během spánku. Existují různé druhy pružinových matrací, jako například klasické bonellové pružiny nebo tzv. kapslové pružiny, které jsou navzájem odděleny a dokáží se přizpůsobit tvaru těla.

Matrace z přírodních materiálů

Matrace z přírodních materiálů jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako například z kokosového vlákna, vlny nebo bavlny. Tyto matrace jsou velmi kvalitní a zdravé, protože neobsahují žádné chemické látky. Matrace z kokosového vlákna jsou velmi tvrdé a poskytují vysokou podporu těla, zatímco matrace z vlny jsou měkké a pohodlné. Matrace z bavlny jsou velmi prodyšné a vhodné pro alergiky.