Jednolůžko s úložným prostorem VALENCIA senior 90×200, čelní výklop, masiv buk

19103 Kč

Český výrobek ano, Materiál masiv, Materiál masiv buk, Rozměr 90×200 cm, Vybavení postele úložný box, Barva – odstín přírodní lak, Barva – odstín bříza / javor, Barva – odstín bílá, Barva – odstín olše, Barva – odstín třešeň / calvados, Barva – odstín wenge, Barva – odstín světlé odstíny

Jednolůžko s úložným prostorem VALENCIA senior 90×200, čelní výklop, masiv buk

Zvýšená postel jednolůžko s úložným prostorem VALENCIA senior s čelně výklopným roštem

Jednolůžko s úložným prostorem a čelně výklopným roštem Valencia Senior patří mezi oblíbené modely v našem oddělení postele s úložným prostorem. Tato postel je vyrobena z masivního bukového dřeva v tzv. cinku, nebo-li parketovém provedení ( dřevěné desky jsou vyrobeny slepením menších dílů – parket ). Díky velkému úložnému prostoru, přístupnému pomocí vyklápěcího lamelového roštu plní tato postel funkci praktičnosti a představuje zároveň moderní design.

Postel se vyrábí v provedení plochy pro matraci 90×200 cm. Poměr cena vs. užitná hodnota je zde na skvělé úrovni. Díky těmto vlastnostem a také možnosti moření na několik odstínů můžeme postel jednolůžko z masivu Valencia Senior s čelně výklopným roštem určitě doporučit.

Elegantní vzhled a moderní design

Rám jednolůžka s úložným prostorem Valencia Senior vyroben z bukového dřeva, které se vyznačuje zajímavou kresbou krásnou kresbou, velkou pevností a odolnosti proti mechanicému poškození. Provedení postele může být přírodní ( pouze úprava bezbarvým lakem ), nebo je možno vybírat s velké nabídky odstínu moření. Na obrázcích je postel namořená v odstínu Antique Bianco.

Celkový vzhled této postele jednolůžka se vyznačuje jednoduchým a moderním designem. Úložný prostor je stejně jako rám postele celodřevěný. Čelo u hlavy tvoří tři rozdělené úzké průhledy, díky nímž vypadá vypadá postel velmi zajímavě. Všechny hrany jsou zabroušeny pod úhlem 45° , nikde nevystupuje žádná ostrá část. Povrch dřeva je kvalitně nalakován vodouředitelným atestovaným lakem, takže je příjemně hladký.

 

Pevnost, kvalita a dílenské zpracování

Tloušťka použitého dřeva je zde 2,7 cm ,nosnost rámu postele je 130kg. Rohový spoj bočnice a čela je řešen pevně – pomocí několika hlavních stahovacích šroubů a dřevěných kolíků. Jednolůžko s úložným prostorem Valencia Senior je po smontování opravdu bytelné, nijak se nevikle ani nevrže. Postel Valencia je s čelně výklopným roštem je kdykoli připravena plnit běžnou fukci každodenního zdravého spánku.

Čelo u hlavy má výšku 98,5 cm, takže se o něj můžete ohodlně opřít například s polštářem za hlavou. Výška čela u nohou a bočnice je cca 50 cm. Pokud do postele vložíte ca 20 cm vysoké matrace, bude výsledná výška ložné plochy ca 65 cm nad zemí. Tato výška je ideální pro pohodlné vstávání a ulehání na postel nejen pro starší osoby.

 

Úložný prostor je opravdu obrovský

Po sestavení rámu postele je uvnitř k dispozici velmi hluboké a prostorné místo pro ukládání všeho možného. Můžete zde naskládat například od lůžkovin pro hosty až po sportovní potřeby , nebo velmi těžké věci. Váha zatížení není nijak omezena, neboť dno úložného prostoru tvoří bílá MDF deska ( bílý sololit ) a leží přímo na zemi.

Výška úložného prostoru je opravdu opravdu velká – je zde úctyhodných 40 cm. Přístup k úložnému prostoru je řešen pomocí čelně vyklápěcího lamelového roštu, který je volně položen na nosných lištách.

Čelně výklopný rošt ( od nohou ) je součástí ceny postele.  Výhodou čelně výklopných roštů je možnost ručního mechanického polohování hlavové části, nevýhodou je horší přístup k úložnému prostoru „pod hlavou“ oproti bočně výklopným roštům. Vyklápění roštů je zde zajištěno pomocí kvalitních plynokapalinových pístů, takže zvedání a zavírání roštu s matrací je velmi jednoduché bez nutnosti vynaložení velké síly.

Skvělou vlastností použitého lamelového roštu je možnost nastavení tuhosti roštu v bederní části. Nosné lamely jsou v tomto místě roštu zdvojené a posouváním posuvníků ovládáte, zda bude zátěž působit na jednu, nebo na obě lamely současně.

Montáž jednolůžka Valencia senior je rychlá a snadná

Celý výrobek je dodáván v rozloženém demontovaném provedení kvůli snadné manipulaci. Jednotlivé části rámu postele ( čela, bočnice, dno ) jsou zabaleny v pevných kartónových obalech. Vyklápěcí rošt je zabalen v průhledném igelitovém obalu. Hmotnost žádné krabice nepřesahuje 30 kg a proto může jednotlivé balíky přenášet a stěhovat jedna osoba.

Po rozbalení krabic je uvnitř přiložen balíček s kováním a montážní návod v grafické obrázkové podobě. Smontování postele je ideální provádět ve dvou osobách, zvládne však i jeden zručný člověk. Celá montáž zabere cca 1 hodinu práce. Při montáži je není nutné použití žádného speciálního nářadí ( pouze kladívko na zatloukání kolíků). Při montáži se nepoužívá lepidlo, takže je možné postel kdykoli v budoucnu zpětně rozložit, přestěhovat a opět smontovat.

Hlavní technické údaje :

délka: 205,4 cm
šířka: 97 cm
výška čela u hlavy: 98,5 cm
výška čela u nohou: 50,5 cm
výška k bočnici: 50 cm
síla materiálu: 2,7cm
nosnost rámu postele: 130 kg
vyrobeno v České republice
dodáváno v demontu

Výrobce DOMESTAV
Český výrobek ano
Materiál masiv
Materiál masiv buk
Rozměr 90×200 cm
Vybavení postele úložný box
Barva – odstín přírodní lak
Barva – odstín bříza / javor
Barva – odstín bílá
Barva – odstín olše
Barva – odstín třešeň / calvados
Barva – odstín wenge
Barva – odstín světlé odstíny