Domů

Co máme cítit ?

Manuál ke stáhnutí

Materiály

Záruka

Triky na zákazníky

Ostatní vlastnosti

 

Kontakt 


 

Triky na zákazníky (ukázka z manuálu)

Taštičkové matrace :
v počtu taštiček se vezme větší číslo (opticky počet taštiček u jednolůžka je cca 2x větší proti počtu taštiček/m2. Někteří lidé tyto čísla nerozlišují.

Latex:
nejasné vymezení pojmů

"100% Latexová matrace"... může znamenat, že obsahuje třeba latex přírodní (20%) + latex syntetický (80%). Ale také latex přírodní (80%) a latex syntetický (20%). Tedy dvě naprosto odlišné kvality.

"Obsahuje 100% přírodní latex" … může v principu znamenat, že obsahuje malinký kousíček přírodního latexu.
Reálně to bývá (20-100%) + latex syntetický (80-0%).

"Matrace je POUZE ze 100% přírodního latexu" …. Matrace obsahuje pouze 100% přírodní latex (bez jakéhokoliv syntetického latexu).

"Latexová matrace"....v důsledku může znamenat některou z minulých tří variant včetně Hydrolatexu.

Studená a líná pěna:
Není uváděn základní parametr, který má naprosto zásadní vliv na to, zda matrace vydrží 6 let nebo třeba 16 let. Tedy objemová hmotnost.
Nikdo "kupodivu" neprodává průměrnou pěnu. Dle prospektů jsou úplně všechny materiály matrací vysoce kvalitní až špičkové, komfortní, všechny perfektně odvádí vlhkost, některé prý vyvolávají dokonce pocit beztíže. U žádného materiálu není uváděna nevýhoda. Papír bohužel snese všechno.

Kvalitní studená pěna je tuhá? Toto je naprostý nesmysl. Kvalitní studená pěna je hlavně těžká a od značkového výrobce. Pěna 5030 je měkká, těžká a kvalitní. Naopak pěna 3545 je lehčí (méně kvalitní) a přitom podstatně tvrdší.

K certifikaci je poslána matrace se značkovou pěnou a následně se pěna nahradí podřadnou náhradou a prodává se jako značková.

Nebo si firma zaregistruje obchodní, pokud možno anglický, světově vypadající název a tím nazve„svoji" pěnu. Pěna je samozřejmě dovezená a z ní se v ČR vyrábí matrace. Kolikrát parametry této pěny na stránkách výrobce matrace vůbec nenajdete a zjišťujete je velice těžko.

Jestliže není výslovně u PUR pěny specifikováno, že je to studená či líná pěna, jedná se o obyčejný PUR vyrobený dnes již překonanou horkou technologií.

Je rozdíl, zda prodejce napíše, že je to studená pěna oproti tomu, když napíše, že je to pěna, která má (dle prodejce či výrobce) vlastnosti studené pěny. Pak to studená pěna určitě není.

 

manuál výběru matraceStáhnout unikátní 30 stránkový manuál výběru matrace

 

 


  

 

                         www.chytre-rekonstrukce.cz                  © 2014 - 2017   Jan Teska